Парламентом прийнято податковий блок до Дія Сіті

Вчора, 14 грудня 2021р. Верховна Рада України, не зважаючи на підписаний Україною із МВФ меморандум щодо відмови від податку на виведений капітал (ПнВК), прийняла закон про ухвалення податкового блоку функціонування режиму Дія Сіті, яким зокрема вводиться можливість сплачувати податок на прибуток «на особливих умовах», тобто за ставкою 9% із специфікою податку на виведений капітал.

За умови підпису Президентом (ніякого вето не очікується на 100%), закон набуває чинності із 01.01.2022, а фактично перші заявки на вступ до Дія Сіті очікуються в лютому 2022. Хоч нагадуємо, що досі нічого не відомо пло положення «кримінального» блоку Дія Сіті із загальним гаслом «Маски -шоу, стоп».

Щодо податку на прибуток

Резиденти Дія Сіті матимуть змогу обрати вид податку на прибуток – спеціальний зі ставкою 9% (новий режим ПнВК із багатьма нюансами, в формулюваннях бази оподаткування тощо буде складно розібратись навіть податковим спеціалістам та юристам) або загальний із звичними18%.

Інвестори отримують:

🔹 Податкова знижка з ПДФО на суму інвестицій в Резидента Дія Сіті до набуття статусу Резидента чи в період відповідності Резидента визначенню «стартапу» (податкова знижка обмежується річним обсягом нарахованої ЗП або пасивних доходів).

🔹 0% ПДФО/ВЗ на дивіденди від компанії-резидента Дія Сіті, якщо їх виплата не здійснювалась протягом 2 календарних років поспіль.

При обранні моделі із ПнВК є можливість зниження корпоративного оподаткування до «0» у випадку замовників-нерезидентів, завдяки нормі, що сума ПнВК, що підлягає нарахуванню за наслідком операцій на користь нерезидентів, зменшується на суму податку на репатріацію нерезидента, нарахованого (сплаченого) резидентом Дія Сіті за відповідною операцією.

Щодо зарплатного навантаження

Запропонована знижена ставка 5% ПДФО застосовуються до загального (річного) оподатковуваного доходу, розмір якого не перевищує еквівалент 240 тисяч євро за календарний рік за офіційним курсом НБУ на 01 січня. До суми перевищення застосовується звичайна ставка 18%. При цьому ФО зобов’язана відобразити суму такого перевищення у складі загального оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) і самостійно сплатити ПДФО з суми перевищення.

Пільгове оподаткування на зарплати (основна та додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, тобто безпосередньо ЗП, премії та елементи соцпакету) та авторської винагороди на службові твори фахівців (як працівників так і гіг-спеціалістів) резидента Дія Сіті не обмежуватиметься єдиним КВЕДом та буде розповсюджуватися на всіх співробітників компанії (тобто як на програмістів так і на адміністративний персонал).

Резидент Дія Сіті зможе сплачувати ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску (тобто 22% від мінімальної заробітної плати).

Щодо використання СПДшників

Резиденти Дія City з річним лімітом доходу до 40 млн грн (тобто що не є, як в народі кажуть, «високодохідниками»), що залишаться на моделі сплати податку на прибуток на загальних підставах, матимуть можливість працювати з ФОП без обмежень на весь час дії спецрежиму (тобто на найближчі 25 років).

При виборі ПнВК економічно недоцільно може бути продовжувати використання ФОП-моделі в обсязі, що перевищує 20% витрат резидента із 2025р. (обмеження зафункціонують із 2024р. і становитиме в 1й рік 50%). Суми витрат на платників єдиного податку, що перевищуватимуть зазначений поріг, вважатимуться розподілом прибутку із оподаткуванням за ставкою 9%.

P.S.: як і прогнозувалося, основними потенційними резидентами Дія Сіті, судячи з категорії клієнтів, що звертаються із запитами і аналізують для себе можливість «заходу» в режим Дія Сіті, є великі кампанії різних секторів (телеком-оператори, банківські та страхові групи тощо), що бажають вивести в окрему структуру свій IT-підрозділ.

До речі, судячи із публічних джерел – Сервіс Glovo має намір отримати статус резидента спеціального правового режиму Дія City.