Кінець оффшорним Еміратам. ОАЕ вводять корпоративний податок

В перекладі на сучасну податкову мову Кероловське Алісине «все чудесатее и чудесатее» можна сміливо перекладати як «все складніше та складніше» примудрятися законно сплачувати мінімальне податкове навантаження на бізнес.

От і до Еміратів дійшла справа и «лавочка поступово закривається».

Міністерство фінансів оголосило, що ОАЕ запровадять федеральний корпоративний податок на прибуток підприємств, який діятиме протягом фінансових років, орієнтовно з 01.06.2023 року (можливо, що й пізніше). Корпоративний податок буде застосовуватися до всіх компаній, за винятком видобутку нафти та газу, який, як і раніше, підлягатиме корпоративному податку на рівні емірату. Режим запроваджується для запуску глобального мінімального податку для ТНК (це вже BEPS 2.0).

Стандартна ставка податку на прибуток встановлена у розмірі 9%. При цьому прибуток до 375 000 дирхамів (приблизно 90000 євро) буде оподатковуватись за ставкою 0% (для підтримки малого бізнесу та стартапів). Об’єктом податку стане прибуток з фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародно визнаних стандартів бухгалтерського обліку, з мінімальними винятками та коригуваннями.

При цьому будуть застосовуватись також вже звичні для багатьох ТЦУ-правила (за настановами ОECD відповідно до плану BEPS). Передбачається групове оподаткування для застосування групових пільг зі збитків, внутрішньогрупових операцій та реструктуризації.

Податкові декларації с податку на прибуток будуть подаватись щорічно за кожен звітний фінансовий рік, без вимог по сплаті авансових платежів.

Проте сплата корпоративного банку буде обов’язком лише для компаній, які зареєстровані в ОАЕ за межами фрі-зони та ведуть бізнес за межами фрі-зон ОАЕ (тобто для материкових компаній).

Якщо ваша компанія зареєстрована в одній із фри-зон, веде бізнес за межами ОАЕ, або співпрацює на території ОАЕ лише с резидентами фрі-зон і повністю виконую законодавчі вимоги ОАЕ для необхідного рівню substance (залежно від типу власної діяльності) та/або певні вимоги згідно з отриманою місцевою ліцензією – то прибуток такої компанії обкладатися федеральним податком на прибуток не буде, за умови дотримання всіх регуляторних вимог та за відсутності бізнесу з Mainland.

Міжнародні штаб-квартири з ОАЕ будуть звільнені від сплати податку на приріст капіталу та дивіденди, отримані від його кваліфікованих пакетів акцій, а іноземні податки буде дозволено зараховувати в рахунок корпоративного податку ОАЕ, що підлягає сплаті.

ОАЕ не вводитимуть WHT (податок у джерела) при виплаті доходу на користь нерезидентів і не обкладатимуть іноземних інвесторів, які не ведуть бізнес в ОАЕ, корпоративним податком. Особисте оподаткування для фіз.осіб-резидентів ОАЕ також не заплановане.

Міністерство фінансів ОАЕ планує опублікувати додаткову інформацію про режим корпоративного оподаткування ОАЕ до середини року, щоб допомогти підприємствам підготуватися та повністю відповідати вимогам.